Obsah: Svatba po francouzsku

Američané a Francouzi. Manželství, morálka a kulturní rozdí1y. Muhou být v Současné době ožehavější témata? Snad, ale jistě ne pro Diane Johnsonovou, která nás ve svém dalším románu znovu zavádí mezi Američany žijící ve Francii. Prostředí francouzské společenské smetánky je tématem par excellence pro rozvinutí neobyčejné zápletky strhujícího románu. Posuďte sami: Anna-Sofie ď Argel, provozující starožitný krámek, je zasnoubená s novinářem americko-be1gického původu, s dobráckým Timem Nolingerem. Ten sleduje sólokapra - středověký rukopis, který má údajně v držení slavný režisér Serge Cray a bývalá herečka Klára Hollyová, mimochodem jeho manželka. A události se začnou rychle odvíjet – vražda na bleším trhu, trable s párem neodbytných amerických turistů, konflikt se zákonem kvůli znesvěcení národní památky... Diane Johnsonová si dokáže své čtenáře podmanit vypravěčským uměním ozvláštněným humorným nadhledem. Nezapomínejme, že se jedná o dvojnásobnou finalistku Pulitzerovy ceny a trojnásobnou fina1istku National Book Award (naposledy v roce 1997 s knihou Rozvod, která byla také zfilmována).
Zdroj: Anotace z knihy Svatba po francouzsku
Dnes je 19.04.2024