Obsah: Svobodný Francouz

Svobodný Francouz je historický román v tom nejlepším slova smyslu. Svým širokým záběrem pokrývá období první poloviny 20. století, popisuje život několika generací a soustředí se zejména na jejich osudy za druhé světové války. Ústřední postavou románu je Bertrand de Roujay, který po kapitulaci Francie za druhé světové války vstoupí do služeb generála de Gaulla v Londýně. Jeho dobrodružství v Lisabonu, Londýně, Yorkshiru a Alžíru se prolínají s protichůdnými a často hluboce tragickými událostmi, jež ovlivňují život jeho rodiny a přátel ve Francii. Spektrum mistrně prokreslených postav je mimořádně široké, od špionů přes kněze, úředníky, jeptišky, policisty, vojáky, politiky, prostitutky až po zločince a gangstery. Vypravěčské umění umožnilo autorovi podat dějiny Francie od konce 19. století do roku 1950 jako dobrodružný román.
Zdroj: Anotace z knihy Svobodný Francouz
Dnes je 19.04.2024