Obsah: Duch v plné práci

Duch v plné práci   / Václav Jamek  ; bibliogr. V. Jamka zprac. Olga Jarošová, Eva Kovářová, Irena Kraitlová

Sebrané literárněkritické a literárněhistorické spisy českého a francouzského spisovatele, publicisty a překladatele.

Obsáhlý soubor kratších, ale i rozsáhlejších textů přináší výpověď o mnohosti a rozmanitosti literárních témat, o bezedné studnici tvůrčí literární inspirace, ať už své vlastní nebo té, která vyvěrá z autorovy zkušenosti milovníka slova a jazyka, či odborníka na literární kritiku. Vedle jednotlivých textů, které přinášejí opravdové, nepřizdobované a nezkreslované poselství o půvabu a neopakovatelnosti francouzské kultury a její literatury, se v knize objevují i studie k tématům literatury české a světové. Poslední části jsou pak volně řazené rozhovory s autorem. Ediční poznámka, a bibliografie a jmenný rejstřík.

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz