Obsah: Himálajské deníky

Himálajské deníky aneb Po infarktu pod Everest   / Miroslav Filip Janoušek  ; dosl. Zdeněk Thoma; předml. naps. Petr Widimský

Cestopisné deníky z autorových dvou soukromých výprav do Himálají.
Cesta do himalájských velehor byla pro pana Janouška vždy velkým snem a po prodělaném infarktu se zdálo, že pouhým snem i zůstane. Po radikální změně životosprávy a tréninku v českých horách mu však lékaři cestu do velehor nezakázali, a tak po první výpravě s cestovní kanceláří, navštívil Himaláje sám v letech 1997 a 1998. Při těchto cestách si vedl deníky, které jsou opravdu poutavým čtením pro všechny milovníky hor a nejen pro ně. V roce 1998 měl však obrovskou smůlu, pár dnů po příletu do Nepálu ho postihly velké zdravotní potíže (především hnisavá infekce v ruce), takže v druhém deníku sledujeme spíše boj o život pana Janouška, než popis krás velehor.

Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz