Obsah: Nikdo není vinen ; Zinková cesta

1) Kriminální román z periferního prostředí předválečné Prahy. Obchodní zástupce, který udělal bankrot a je bez prostředků, prosí svého švagra o pomoc, avšak je odmítnut. Přespává a dostává stravu u muže, kterému v kritické situaci pomohl, přičemž zpočátku neví, že je to vůdce lupičské bandy. Když se to doví a je vtažen do loupeže, kterou provázejí dvě záhadné vraždy, je natolik tělesně a duševně zruinován, že se nezmůže na odpor. Román v přesvědčivě psychologické motivaci líčí vznik, provedení a následky zločinu.
2) Jeden ze seriálu detektivních románů z pražské periférie doby předválečné, spojených společným, sympaticky lidským detektivem, revírníkem Čadkem, známým z úspěšného filmu „13 revír“ (J. Marvan, D. Medřická). Jeho dějovým jádrem je příběh o zločinci, který si chce po návratu z vězení vyřídit účty s těmi, o nichž se domnívá, že mu pomohli do vězení, přičemž hlavní postavou je zde mladá lehká dívka, jeho někdejší milá, která pod dotekem domněle skutečné lásky k jinému mužimarně a nakonec tragicky hledá cestu do spořádaného života.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize