Obsah: Světlo severu

Anglický romanopisec pranýřuje v románě odpuzující vlastnosti západního novinářství, jež v honbě za vlivem a ziskem nedbá mravních ani jiných zásad a nezodpovědně vyhovuje nejnižším pudům čtenářstva jen aby zvýšilo náklady a mohlo tak ovlivňovat veřejný i soukromý život a shrabovat obrovské zisky.

Dramatický příběh malých provinčních novin a jejich redaktora, který se doslova na život a na smrt brání konkurenci velkých deníků, vydaných londýnskými koncerny. Jejich vydavatelem a majitelem je charakterní novinář Page, který odolá lákavým nabídkám zástupců monopolů a své noviny neprodá. Proto založí protivníci v městečku další deník "Kroniku dne" přinášející senzační zprávy a vzrušující četbu. V příběhu, který se dále široce rozvíjí, přináší autor pranýřování odpuzující vlastnosti západního novinářství, jež v honbě za ziskem nedbá mravních ani jiných zásad.

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize