Obsah: Bílá růže

Dynastie Morlandů - část 28.

Osmadvacátý svazek rodinné ságy dovedla autorka do bouřlivých let 1. světové války, v níž na různých frontách bojují nejen mladí příslušníci rodiny, ale i Lenox Morland z americké větve.
V tísnivé atmosféře před vyhlášením války všichni na Morlandu s napětím čekají, kdy se Anglie oficiálně postaví proti Německu a všichni mladí muži jsou připraveni narukovat. Bertie odchází na frontu z rodiny jako první a bojuje nejprve ve Francii a později se účastní bojů u Ypres. Jessie je na něho velmi hrdá a tak jen ze žárlivosti se její manžel Ned přihlásí na frontu jako dobrovolník, aniž by tušil, že jeho žena čeká dítě. Po odchodu manžela se Jessie zapojí do práce pro Červený kříž a odhodlaně zvládá všechny obtíže. Stárnoucí Henrietta se ale necítí dobře a tak ji Jessie doprovází na týden do lázní Scarborough, kde by se obě ženy měly zotavit. Právě v této době se stanou lázně cílem útoku německého válečného loďstva a obě ženy se po počátečním šoku snaží v ostřelovaném městě pomáhat raněným. K velké radosti vyděšené rodiny obě útok přežijí a vracejí se domů na Morland, ale Jessie po tomto dramatu přijde o své vytoužené dítě. Po skončení války se rodina setkává na svatbě Jessina bratra Jacka, která pro všechny znamená příslib šťastnější budoucnosti.

Vytvořil: java
Zdroj: www.mlp.cz