Obsah: Bouřlivé časy

Dynastie Morlandů - část 29.

Devětadvacátý díl rodinné ságy se odehrává v roce 1915 v Yorkshiru, v Londýně a na bojištích první světové války.
Britové, kteří utrpěli v prvním válečném roce těžké ztráty, si začínají uvědomovat, že jejich počáteční naděje v brzké ukončení konfliktu jsou pouhou iluzí. Muži z rodu Morlandů dobrovolně odjeli na frontu a v zákopech evropských bojišť nasazují své životy. Ned Morland se zúčastní vítězné bitvy u Neuve Chapelle, kde je konečně prolomena německá linie. Společně se svým bratrancem Bertiem Parkem také zažívají válečné hrůzy u belgického Ypres a ve Francii u Loos. Jack Compton, pilot Královského letectva, se zotavuje z těžkého zranění, jeho mladší bratr Frank je odvelen na Maltu a hrabě Holkam slouží v hlavním štábu ve Francii. Rovněž ženy nechtějí zůstat stranou a zapojují se podle svých sil do různých dobročinných akcí. Nezdolná a obětavá Jessie, majitelka stáje a chovatelka koní, obtížně se vyrovnávající se ztrátou dítěte, nastupuje do nemocnice jako pomocná ošetřovatelka. Její příbuzná a zároveň nejlepší přítelkyně Violet, matka tří dětí, prožívá v Londýně vášnivý vztah k talentovanému malíři. Válka ještě více prohlubuje krizi manželských vztahů obou mladých žen.
Vytvořil: java
Zdroj: www.mlp.cz