Obsah: Vražda pro zlatého muže

Čtvrtá kniha série Kapitán Exner.

Děj příběhu se odehrává ve druhé polovině šedesátých let dvacátého století. V soukromé sbírce ve Francii se náhle objeví vzácný soubor předmětů z hrobu bojovníka z doby stěhování národů. Soubor nezorné ceny, kterému se mezi odborníky říká Zlatý chlap, byl koncem čtyřicátých, brzy poté co byl objeven, odcizen z muzea okresního města. Na konferenci archeologů, která se koná v barokním zámku, zahyne v téže době - snad nešťastnou náhodou - novinář, který o konferenci přijel napsat článek pro svůj list. Zároveň je téže noci vážně zraněn jeden z archeologů, který měl s objemem Zlatého chlapa ledacos společného. Kapitán Exner se opět ocitá mezi archeology a v souvislosti s tímto případem se vypraví do Francie.
Zdroj: Anotace z knihy
Dnes je 24.04.2024