Obsah: Jak vyhnat plže ze zahrady

Každý zahrádkář ví, nebo si alespoň dovede představit, jakou pohromou mohou být pro jeho zahradu hlemýždi a ostatní plži. Jsou to zvířátka velice žravá a přemnoží-li se, dokážou na záhoncích zdecimovat květiny, zeleninu i ovoce. Usmrtit plže se asi nikomu nechce. Existuje jiná, rozumná cesta? Autoři této knížky jsou velice zkušení a nabízejí Vám metody a triky, jak té havěti (ale pozor, ona je také v mnohém užitečná, je to přece jakási zahrádkářská zdravotní policie! ) v jejím řádění zabránit - a navíc se dozvíte soustu zajímavostí, jak prospět zahradě. Budete-li znalí věci a trochu trpěliví, i Vy dokážete na své zahrádce vytvořit takové podmínky, že na ní budou plži nešťastní a prostě zmizí. Kam? Třeba k sousedům, dají-li si to líbit. To vše se tu dozvíte. A také mnohé zajímavosti o fascinujícím životě živočichů, kteří jsou na světě už miliony let.
Vytvořil: Zdenka
Zdroj: Anotace z knihy Jak vyhnat plže ze zahrady