Obsah: Myšlenky lenivého člověka - CD

Jeden z nejpopulárnějších humoristů evropské literatury, Jerome Klapka Jerome, známý autor Tří mužů ve člunu byl ve svém osobním životě velký milovník lenošení. I svůj měsíčník nazval „Lenoch“. Ve sbírce humoristických esejů Myšlenky lenivého člověka (vydané 1988) vlídně a s typickým ironickým anglickým vtipem uvažuje o jevech tak příznačných pro klidnou a příjemnou zahálku: o počasí, o kočkách a psech, o marnivosti a ješitných lidech, o podivuhodných zákrutinách paměti, o lenošení. Jeho zkušenosti a úvahy jsou však, i přes velkou časovou vzdálenost, stále platné, zajímavé a pozoruhodné. Svatopluk Beneš, herec s noblesou gentlemana, je ideálním tlumočníkem názorů tohoto anglického přívětivého ironika.
O lenošení -- O kočkách a psech -- O paměti -- O počasí -- O marnivosti a ješitných lidech  1 x CD
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize