Obsah: Má sestřenka Rachel

Psychologický román slavné anglické autorky je tragickým příběhem vášně, lásky a nenávisti, odehrávajícím se na počátku 20. století v Cornwallu. Děj románu se odehrává uvnitř rodiny mladého majitele panství, kam přijíždí z Itálie vyřídit právní záležitosti mladá a krásná vdova po jeho starším bratrovi. Během návštěvy dojde ke sblížení obou mladých lidí, ale vycházejí také najevo velice podivné okolnosti o sňatku, životě a úmrtí ženina manžela. Hluboký cit, od počátku odsouzený k zániku, končí romanticky vygradovanou tragédií titulní postavy a je pro zbytek života výčitkou jejímu partnerovi.
Dahne DuMaurier v tomto románě ještě více než jiných prokazuje svou jedinečnou schopnost ponořit se do temných hlubin duší svých hrdinek. Oproti Rebecce (Mrtvá a živá) se zde více soustřeďuje na charaktery postav příběhu, tam, kde anonymní hlas popisoval významný dům, se vynořují precisně vypracované charaktery osob, jež dlí v sídle, jehož jméno se čtenář ani nedoví. Téměř detektivní zápletka je postavena na studii podezřívavosti, jež se rozlézá v lidských vztazích jako rakovina, a zasahuje všechny okolo. Malé bezvýznamné události se postupem času vrší, až dosahují rozměrů tragédie. A čtenář jen čeká, kdy a jak se utrhne první lavina a za ní nevyhnutelné další, které drama ukončí.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize