Obsah: Tracy´s Tiger / Tracyho tygr

Zrcadlový anglicko-český text.

William Saroyan si vymýšlí. Každý spisovatel si vymýšlí, ale Saroyan si vymýšlí trochu víc a jinak než ostatní američtí autoři. Snad je to tím, že je Armén a že píše, jak sám říká: "anglickým jazykem o americké zemi a arménské duši. " Tracyho tygr je téměř surrealistická fraška, nádherná lyrická bláznivina, připomínající cirkusovou klauniádu. Je v ní tygrů několik. Tracyho tygr je černý panter, který uteče z cirkusu, Tracyho tygr je láska... Tracyho tygr je sen, touha, radost...
Hlavní hrdina Thomas Tracy nosí v sobě uvnitř tygra. Tohoto nejdůležitějšího tygra v celé knížce má vlastně na svědomí William Blake, který napsal krásnou báseň o tygrovi, jenž se stal pro celé čtenářské generace ztělesněním síly a energie.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 23.04.2024
Před 43 lety se narodil(a) Macek Petr (1981)