Obsah: 5 hereckých dramat

Tato kniha je záznamem neúprosně ubíhajícího času. Autor v ní přibližuje osudy pěti hereckých osobností, které mu s nebývalou otevřeností vyprávěly, co obyčejného i neuvěřitelného je na jejich cestě životem potkalo. A leckdy jsou to příběhy dramatické. S Josefem Větrovcem se vrátíme do koncentračního tábora Buchenwald, kde prožil hrozné i dojemné okamžiky, a Vít Olmer se pokusí vysvětlit, jak se úspěšný herec a režisér může ocitnout na dně. Nejsou to ale jen smutná vyprávění. Otakar Brousek zavzpomíná na rozporuplného génia E. F. Buriana, Stanislav Fišer prozradí, jakých eskapád byl svědkem během angažmá u Jana Wericha, a Ilja Prachař se svěří, jak bohatýrský život umějí herci vést, když jakoby zázrakem přijdou k pohádkovému jmění...
Životní osudy zpovídaných osobností jsou pěticí velkých dramat. A ta doplňují unikátní fotografie z jejich archívů.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize