Obsah: Azték - Soumrak Aztéků

2. část
Druhá část široce koncipovaného románu vypráví o posledním období a pádu aztécké říše ústy indiánského starce, který se snaží seznámit Španěly s kulturou své země.
Indiánský stařec Mixtli pokračuje ve vypravování svých spletitých životních osudů do "Aztécké kroniky" určené pro španělského krále Carlose. Ve svých zralých letech se Mixtli se stává jakýmsi emisarem aztéckého panovníka - vydává se do vzdálených krajů a seznamuje se s kulturou i zvyky jiných indiánských kmenů a pátrá i po kořenech aztécké minulosti, aby své poznatky zhodnotil se svým vládcem. Je i jedním z prvních, kteří se setkají se španělskými kolonizátory. Jeho upřímná snaha seznámit Španěly se zvyky, dějinami a kulturou vlastního národa ho nakonec vydá do rukou inkvizice.
Vytvořil: java
Zdroj: www.mlp.cz