Obsah: Tři ruce ve fontáně

Devátá kniha série Marcus Didius Falco.

Fontána nefunguje. Falco se svým přítelem Petroniem zjistí, že ji ucpaly tři uříznuté ženské ruce. Zakrátko se objeví další hrůzné nálezy: kusy ženských těl v akvaduktech a stokách. Falco je pověřen úkolem vypátrat zvrhlého únosce. Hrozí nebezpečí, že vrah si vybere další oběť při blížících se hrách ve Velkém cirku…Řada knih s Markem Didiem Falconem jako hlavní postavou patří „k nejlepším historickým seriím“. Solidně propracované detaily a živé vcítění křísí starý Řím k životu. Děj se tentokrát vyvíjí volněji, ale napětí se pěkně stupňuje a závěr rozhodně za to čekání stojí. LIBRARY JOURNALFascinující pohled na všední život v koloniální Římské říši a jako obvykle pestrá galerie postav přispívají k tomu, že četba románů Lindsey Davisové je tak zábavná. DETROIT FREE PRESSV nejlepších historických detektivkách se kombinují přesné dobové detaily s moderní citovostí. Je to obtížný úkol, avšak Lindsey Davisové se ve všech osmi dosavadních falconovských románech podařilo přejít po tomto napjatém laně bez nejmenšího zaváhání. BOOKLISTJako obvykle je Falco hladší než úhoř v kádi olivového oleje z Baetiky a mnohem zábavnější. ALFRED HITCHCOCK´S MYSTERY MAGAZINEPo smrti Ellis Petersové zůstal dočasně neobsazený titul Královny historických detektivek. Lindsey Davisová by pro něj byla nejvhodnější kandidátkou – a nadto je zábavnější než Petersová.
Zdroj: Anotace z knihy Tři ruce ve fontáně
Dnes je 28.03.2024