Obsah: Amerika se směje

Amerika se směje : výbor z americké humoristické prózy    / [Naps. ] Washington Irving ... [a kol. ]; uspoř. Eva Ruxová; dosl. naps. Adolf Hoffmeister; z angl. orig. přel. Lubomír Dorůžka ... [a kol. ]; ilustr. Kamil Lhoták

Ve výboru čtyř desítek humoristických a satirických povídek jsou zastoupeni jak význační autoři minulého století, tak i představitelé nejmodernějšího amerického humoru.
Humorně zde líčí různé události z romantického středověku. Řada povídek zesměšňuje lakotu a honbu po pěnězích, vysmívá se byrokratismu, předvolebním slibům a jejich plnění po volbách, novinářské praxi, honbě po modernosti a jiným chybám. Jiné povídky nás zavádějí mezi prosté lidi a ukazují nám jejich drobné starosti. Dostáváme se i do podsvětí velkoměst, mezi zloděje, kasaře. . apod. Jsou zde zastoupeni autoři humoristé, ale i spisovatelé, kteří se humoristickým povídkám věnují jen okrajově. Kniha podává charakteristický obraz americké humoristické prózy.
Vytvořil: ota61
Zdroj: www.mlp.cz