Obsah: Trůn bohyně Isis

Kleopatra, nejmocnější žena starověkého Středomoří, která jako jediná stála mezi Římem a jeho nadvládou nad tehdejším světem. Byla ženou Julia Caesara a matkou jeho jediného syna. Po Caesarově smrti se sblížila s jeho přítelem a slavným vojevůdcem Markem Antoniem, který se stal nejen jejím milencem a druhem, ale také partnerem v politických výbojích směrem na východ. Z historie víme o Kleopatřině oddanosti Egyptu a o její válce s Římem. Shakespeare zase vypráví o tragickém milostném vztahu. Ale v díle Judith Tarr je Kleopatra vylíčena jako královna, která navzdory úsilí Říma vládne Egyptu po celá desetiletí, jako velmi vzdělaná, duchaplná a výjimečně inteligentní panovnice, která hovořila jedenácti jazyky, studovala filozofii a byla schopna diskutovat s největšími učenci a řečníky své doby. V neposlední řadě nám autorka ukazuje Kleopatru jako ženu, která se zamilovala do muže, jehož chtěla využít, a která se v posledních okázalých chvílích svého života stala nesmrtelnou.
Zdroj: Anotace z knihy Trůn bohyně Isis
Dnes je 29.03.2024