Obsah: Urozený sluha

Romantický příběh z anglické vyšší společnosti počátku 19. století vypovídá mnohé o vztazích mezi panstvem a služebnictvem. Hrdinou románu Urozený sluha je Markýz z Mounteagle, kterého se dotkne, že dívka, která tvrdila, že ho miluje a s níž se chtěl oženit, prahne jen po jeho šlechtickém titulu a po penězích. Markýz si vylije srdce svému příteli lordu Charlesi Carringtonovi, s nímž se nakonec vsadí o své nejlepší koně. Carrington totiž tvrdí, že markýz neví nic o skutečném životě a že se nedokáže vydávat po celých čtrnáct dní za sluhu, aby tak poznal, jak žije chudá většina světa. Markýz s pomocí svého kočího získá místo u skvělých koní lady Horncliffové, ženy rozmarné a tyranizující služebnictvo. Probudí však zájem její společnice Laely, sestřenice jejího zesnulého manžela. A tak markýz Mounteagle sice nakonec sázku prohraje, ale získá za to mnohem vyšší odměnu, lásku na celý život.
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 24.04.2024