Obsah: Ukradený obraz

Ve volné řadě detektivních píběhů řeší Agáta Bystrá a doktor Lupa svérázným způsobem řadu zapeklitých případů. Neocenitelnou pomůckou pro ně při tom je kouzelná lupa, která sice vypadá zcela běžně, ale dá se s ní podívat třeba přes zeď, szrz dveře nebo do kufru. Každá knížka této ediční řady obsahuje jeden exemplář podobné lupy. Až ji mladí čtenáři přiloží na šedé lochy obrázků s tajemstvím, sami uvidí, co náš tým detektivů právě vypátral. Budou moci případ řešit zároveň s ním a procvičit si tak vlastní pozorovací i kombinační schopnosti.
Kniha s  názvem Ukradený obraz je prvním, úvodním příběhem tohoto detektivního cyklu. Někdo se vloupal do starostovy vily a ukradl malbu ze 17. století. A nový učitel češtiny je nějaký divný. Netrefí ani do kabinetu. A když ještě k tomu vtrhne do školy policie, Agáta a doktor Lupa musí zjistit, co za tím vězí!
Vytvořil: Filip
Zdroj: Anotace ke knize
Dnes je 20.04.2024
Před 85 lety se narodil(a) Beagle Peter S.