Obsah: Oltář v jeskyni

V horách východního Tennessee leží v obtížně přístupné jeskyni mrtvola mladé ženy. Třicet let skrytá lidskému zraku se v mikroklimatu zvláštního prostředí proměnila v dokonalou mumii. Díky tomu proslulý soudní antropolog Bill Brockton po jejím nalezení objeví šokující tajemství. Jako v jiném světě žije v zapadlém koutě Tennessee komunita rodinných klanů. Motivy rodové nenávisti jejich příslušníků sahají až do epochy války Jihu proti Severu. Okres Cooke je oblast náboženských fanatiků, patřících k místní odnoži staré presbyteriánské církve, lidí na pokraji zákona, pěstujících nelegálně konopí, holdujících zakázaným sportům a hazardu a nedůvěřivých k lidem z okolního světa. Díky své vědecké specializaci pomáhá doktor Brockton policii a prokurátorům brilantně a spolehlivě řešit hádanky zločinu, mrtvých těl a kostí. Ale jakmile vyjde z důvěrně známého prostředí univerzitních poslucháren a soudních laboratoří, piteven, sbírek kostí a mrtvých těl, na kterých ověřuje postupy vedoucí k objasnění zločinů, shledá, že je daleko těžší proniknout do svérázné psychologie zvláštní společnosti, kde se nemůže spolehnout ani na okresního šerifa a ostatní muže zákona. Navíc po smrti milované ženy trpí vlastními démony. Jako první krok se mu nicméně podaří identifikovat mrtvou neznámou. Rázem je do případu zapleten její bývalý přítel a příbuzní, u nichž před třiceti lety žila. Tím se řešení zkomplikuje. Ani vztahy s kolegy a žárlivost studentek a asistentek mu život neusnadňují. Napínavou kriminální zápletku dokreslují detaily soudního vyšetřování. Autorský tandem je podává fascinujícím způsobem. Opírá se o bohaté praktické zkušenosti a přitom tak, aby jim laik porozuměl. Poutavě psaný příběh se rychle rozvíjí v málo známém zajímavém prostředí temných údolí a podzemního světa Kouřových hor Tennessee a na pozadí moderního policejního aparátu.
Zdroj: Anotace z knihy
Dnes je 28.03.2024