Obsah: Báseň mého srdce

Báseň mého srdce : poezie jako výraz osobnosti: rukopisy, portréty, kréda současných českých básníků
Sborník netradiční formou prezentuje českou poezii. Devadesát osm českých básníků je představeno prostřednictvím vybrané básně a krátkého medailonu. Projekt Báseň mého srdce má za cíl přiblížit poezii převážně mladým lidem. Autoři, kteří měli zájem se projektu zúčastnit, byli požádáni, aby vybrali podle svého zcela subjektivního hlediska ze své tvorby jednu báseň, kterou mají nejraději či ji pokládají z nějakého důvodu za důležitou. K básni někteří přidali i komentář proč právě onen text vybrali. V knize je soustředěna téměř stovka básní - autografů napsaných na ručním papíře, včetně krátkých portrétů o autorech a fotografie.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize