Obsah: Světlo pod hladinou

Román volně navazuje na autorčinu knihu Strážkyně majáku a odehrává se opět na pobřeží Severní Karoliny, kam se vrací mladá žena ve stopách nalezeného deníku. Mladá žena přijíždí na malebné pobřeží Severní Karoliny, aby podle záznamů ze starého deníku objevila tajemství místního majáku, které se úzce dotýká její minulosti. Netuší, že objekt byl zničený bouří, svítilna, kde měl být vyrytý důležitý údaj, zmizela, a že tudíž naděje na objasnění záhady je patrně navždy ztracena. Při neúspěšné pouti se seznámí s místními usedlíky, sourozenci, kteří jí nabídnou přístřeší a o nichž se domnívá, že by jí mohli pomoci zařídit vyzvednutí svítilny. I oni mají svá tajemství, ale hlavně si pamatují na události před zřícením majáku a s tím se zvyšuje i hrdinčina naděje, že se podaří najít klíč k dramatu jeho dřívějších obyvatelů.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize