Obsah: Oheň a déšť

Román rozehrávající dva příběhy lásky během ničícího požáru v americkém městečku Valle Rosa a jeho okolí. Kvůli šířícímu se ohni přišlo o svůj domov mnoho obyvatel Valle Rosy, objevily se dokonce i první oběti, a tak lidé nejsou moc ochotní odpovídat na otázky televiz- ní reportérky Carmen. Navíc její bývalý manžel Chris je vallerosský starosta. Když už začíná kvůli neuhasitelnému požáru propadat zoufalství, objeví se v jeho kance- láři tajemný Jeff, který tvrdí, že umí vyvolat déšť. Do něho se zamiluje Chrisova sekretářka Mia a časem se spolu sblíží. Carmen pátrá v Jeffově minulosti, ale tím si proti sobě postaví Chrise, který ji stále miluje. Jeffovi se nekonec déšť vyvo- lat podaří, ale musí z Valle Rosa ihned odjet, protože Carmen odhalila jeho osobní tragédii. Stojí ovšem před dilematem, zda tyto informace zveřejnit či ne. Oheň a déšť je dalším románem oblíbené australské autorky, která se v něm neza- lekla použít jistou vědeckou nadsázku, vytvořila postavy s plastickými charaktery a kromě lásky nechybí ani napětí a dramatičnost.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize