Obsah: Velmož tří králů

Nový román spisovatele a režiséra Jiřího Hanibala představuje životní dráhu jedné z nejzajímavějších postav české historické scény, renesančního člověka, statečného vojáka, ale také muže, který se osudově zamiloval do nedotknutelné ženy - vdovy po českém králi. Jindřich z Lipé měl pestrý život a Jiří Hanibal toho dokonale využil. Spolu s hlavním hrdinou románu sledujeme osudy českého království v pohnuté době rychle se střídajících panovníků na českém trůně: Václava II. , Rudolfa Habsburského a Jana Lucemburského. Sám Jindřich - jeden z nejmocnějších šlechticů království byl nesmírně ctižádostivý a politicky obratný muž, který stavěl kariéru nad rodinný život i nad lásku... Přesto jeho romantické vplanutí k Elišce Rejčce přerostlo v legendu. Román Velmož tří králů je strhujícím příběhem plným dobrodružství a intrik, ale přináší také pestrý obraz života té doby.
Zdroj: Anotace z knihy Velmož tří králů
Dnes je 29.03.2024