Obsah: Wehrmacht - bilance

Wehrmacht jako klíčový nástroj dobyvatelské politiky třetí říše, názory jeho představitelů a proměny jejich vztahu k Adolfu Hitlerovi v průběhu druhé světové války. Kniha zkušeného historika, publicisty a autora televizních dokumentů. Wehrmacht jako hlavní opora nacistického státu (vedle NSDAP). Postupné utvrzování moci Adolfa Hitlera nad armádou, její politizace a ideologizace. Úloha wehrmachtu ve válečných operacích druhé světové války (obsazení Polska, západní Evropy, válka proti Sovětskému svazu). Podíl německých vojáků na válečných zločinech, konec legendy o "čistém wehrmachtu". Otřesné události východní fronty, vraždění zajatců, masakry židovského obyvatelstva. Názory a postoje velitelů i prostých vojáků, jejich vývoj v průběhu ničivého válečného konfliktu. Odpor proti Hitlerovi v řadách wehrmachtu. - Pronikavý a komplexní obraz německé armády a její role za druhé světové války sestavil autor na základě dobových autentických svědectví, studia pramenů a sekundární literatury.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize