Obsah: S@mota na síti

"S@mota" - román tak moderní, jak jen to je možné: s internetem, s elektronickými letenkami, s dekódováním genomu a s SMSkami. Zároveň však také tradiční jako klasická love story. Román o lásce na internetu. O té největší, té vysněné, o takové, "u které si pobrečíme a zatají se nám dech". Až přečtete tuto knihu, budete vědět, že virtualita internetu je jen pouhá konvence a že e-mail a psaní doručené poslíčkem si ve skutečnosti nemusí být tolik vzdálené.
Román, který se v Polsku stal bestsellerem, je literárním debutem přírodovědce, jenž své nadšení možnostmi nové techniky a znalosti z vlastního vědního oboru smísil s tématem velké osudové lásky do atraktivní směsi, v níž je milostná zápletka obalena atributy žhavé současnosti jako je Internet, mobily, pagery, hacking, genetika či transplantace. Hrdina se silně autobiografickými rysy, v jehož minulosti se odehrála osudová tragédie, je nyní osamělý a nemá sílu navázat nový vztah. Ten se mu však přiblíží po síti, a pak může být Internet stejně romantickým místem setkání, jako lavička pod kvetoucí jabloní, zpovědnicí, či místem pro vášeň bez předsudků… Exaltovaná tragika je střídána technicistním výkladem o možnostech elektroniky a medicíny, něha s otevřenou erotikou, dotčen je i polský katolicismus a s tím související v Polsku nyní konfliktní témata, nejdůležitější je však příběh lásky, pravá love story.
Dnes je 24.04.2024
Den 6. výročí úmrtí Smith Emma