Obsah: Zahrada pozemských rozkoší

Přízračné Boschovy obrazy se mění v ještě hrůznější skutečnost… Inspektor Nicolas Hall pracuje u londýnské policie, a jak už jeho funkce napovídá, jeho denním chlebem je řešení zločinů. Když mu ale na pracovním stole přistane uříznutá ženská hlava, náhodně nalezená v břiše obrovské ulovené tresky, začne mu být jasné, že ho čeká pořádně zapeklitý případ. Jen co se mu podaří zjistit, že mladá žena, kterou někdo zavraždil a rozřezal na kusy, se jmenovala Julie Bonhamová a dávala se najímat jako pokojská, vyjde najevo, že záhadně zmizel i její přítel Jan. Oba pracovali u slavných mužů: Julie u známého spisovatele, Jan u ještě slavnějšího režiséra. Na tom by ještě nebylo nic divného, kdyby se odevšad nezačaly vynořovat narážky na záhadnou osobnost středověkého malíře Hieronyma Bosche.
V zabaveném počítači vyšetřovatelé objeví podivné maily a nepochopitelné citace, ale také pozoruhodné literární dílo. Povídku nazvanou jménem Boschovy ženy Aleyt, která vypráví o nevázaných sexuálních praktikách jisté sekty, na jejíž objednávku přízračné malby jejího muže vznikaly. Zdá se, jako by tohle všechno kohosi lákalo, aby si zahrál na dávné časy a orgie středověkých sklepení.
Hallova podřízená Rebeka se vrhne na internet a v chatovacích místnostech zaměřených na Boschovo dílo ze sebe udělá dokonalou návnadu. Ten, kdo se na ni chytne, vystupuje pod přezdívkou Tau a zdá se, že by o událostech kolem vraždy mohl něco vědět. Co však mohou mít Boschovy obrazy společného se současností? Kdo a hlavně proč zavraždil Julii Bohmanovou?
Pavučina záhad se pomalu rozmotává, ale pohlednému inspektorovi práci poněkud komplikuje slabost pro něžné pohlaví a neústupnost jeho krásné podřízené, která nejenom odmítá nechat se sbalit, ale ještě trvá na tom, že jako návnada pro vraha bude fungovat i ve skutečnosti...
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 24.04.2024