Obsah: Šerifem proti své vůli

Před čtyřmi léty jsem přestal být šerifem a stal se rančerem. Už jsem nechtěl bojovat proti všemu tomu svinstvu, které se v Texasu po prohrané válce tolik rozmohlo. Měl jsem toho krátce řečeno až po krk. S pár kamarády jsem se vydal hledat místo, kde bychom se usadili a v klidu žili. Tak jsme objevili Star Valley a začali tam s chovem dobytka. Vypadalo to skvěle, práce se nám dařila, měli jsme štěstí na dobré sousedy a začali jsme údolí považovat za svůj domov. Idyla však netrvala dlouho. Bůhví odkud se vynořili ozbrojení jezdci s mnohatisícovým stádem ovcí. Každý, kdo se jen trochu vyzná v chovu hovězího dobytka, ví, že ovce na pastvinách znamenají hotovou pohromu. Museli jsme se jim postavit a byl jsem to já, kdo si nakonec, ač nerad, připjal na hruď stříbrnou hvězdu.
Vytvořil: Mady
Zdroj: Anotace z knihy Šerifem proti své vůli