Obsah: Benátky v zimě

Po mnohých románech odehrávajících se v Alžírsku, v Neapoli (Vesuv), na Sardinii (Doktor Valerio) vybral si Emmanuel Roblěs, věčný tulák po evropských mořích, pro svůj nový román Benátky.
A to Benátky téměř neznámé, Benátky zimní. , , V zimě jsou Benátky jen pro zamilované, \" říká Lassner, fotograf reportér, který zde připravuje uměleckou publikaci pro velké švýcarské nakladatelství. On sám má důvod i právo Benátky milovat — vždyť i on patří k „benátským milencům\". Také pro Helenu, která prchla z Paříže před sobeckým přítelem a v lásce k Lassnerovi nalézá nový vztah k životu, jsou Benátky nejkrásnějším útočištěm. Jako vždy u Roblěse, třebaže citový život hrdinů i město, do něhož je příběh zasazen, zaujímají v románě nejvýznamnější místo, promítá se do děje osudově i současná realita. Lassner, který v Neapoli při atentátu na soudce Scabiu náhodně zachytil objektivem jeho vraha, je zahrnován telefonickými výhrůžkami a vážně ohrožen na životě. Vlna terorismu šířící se po Itálii zasahuje i Benátky a jejich obyvatele, jejichž různorodou galérii autor ve své próze barvitě vylíčil.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize