Obsah: Biomanželka

„Od začátku jsem přesvědčena, že Mojmírovo manželství s Hedvikou je moderní soft verzí pradávného příběhu o Modrovousovi, který vraždí své ženy. Jistě jej znáte: nezkušená kráska se provdá za chlípné bohaté monstrum, které jí naoko poskytuje svobodu, ale ve skutečnosti zabíjí její přirozenou krásu, talent a nespoutanost, “ říká dula, vypravěčka nové knihy Michala Viewegha Biomanželka.

Dula je zprvu jen průvodkyní manželčiným těhotenstvím a porodem. Svou rodičku však neopouští ani poté, takže následujících sedm let s Hedvikou a jejím manželem bydlí — to je výchozí situace humoristického románu nejpopulárnějšího českého spisovatele.

„Zdánlivě humoristického, “ upřesňuje autor. „A nemohu bohužel popřít, že je to román částečně autobiografický. “
Vytvořil: Alenka62
Zdroj: anotace ke knize