Obsah: Vesmír je lotosový květ

Román Vesmír je lotosový květ volně navazuje na předchozí díla Oko chiméry a Dračí dny. Sága o budoucích lidech, kteří jsou po havárii kosmického korábu uvrženi na neznámou planetu plnou smrtelných nebezpečí, vypráví příběh o dramatickém střetnutí o nadvládu nad planetou. Mocenský boj je zde však těsně spjat s představami o minulosti a budoucnosti planety, lidstva i celého Vesmíru. Na planetě se nachází přístroj, jehož použitím lze možná urychlit technický rozvoj. Vyrobila jej a na planetu Helada dopravila starobylá civilizace, aby její obyvatelé mohli navázat na dílo, které jejich předchůdci již nedokázali dokončit. Ten, kdo se tajemného zařízení zmocní, získá v budoucnu téměř neomezenou moc. Tajemná pradávná civilizace, která mezitím vymřela, zanechala po sobě v Galaxii rovněž takzvané Stanice. K jakému účelu Stanice kdysi sloužily, a odkud se vzali klonovaní Strážci, kteří je střeží ještě dnes, dávno poté, co jejich tvůrci zmizeli v hlubinách prostoru a času?
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize