Obsah: Lovci mamutů

„Rozpálený Kopčem uchopil kus vyhloubené kosti a opřel do ní vrtací hůlku. Tahal lukem ještě rychleji a brzo se z jamky kouřilo. Byl cítit zápach doutnajícího ohně... .
Kopčem strhl z Veverčákovy čepice několik ozdobných per... . Zdlouha  foukal – najednou blesklo světélko, peříčka chytla – a zahořel plamínek... Největší vynález  v lidských dějinách byl učiněn! “

Román ze starší doby kamenné se odehrává na různých místech Čech a Moravy a vychází ze skutečných archeologických nálezů. Autor dokázal mistrně skloubit fakta s příběhem. Čtenář se tak stává součástí napínavého děje, sleduje putování hlavních hrdinů Kopčema a Veverčáka, prožívá s nimi všechna jejich dobrodružství a s napětím sleduje jejich vynálezy, ale současně se seznamuje s pravěkou dějepisnou látkou, získává základní vědomosti o paleolitické společnosti...
Vytvořil: Zdenka
Upravil: elfos