Obsah: Učedník

Detektivní thriller americké autorky se odehrává v letním Bostonu a je volným pokračováním jejího úspěšného románu Chirurg. Ústřední postavou je hrdinka předchozí knihy, Jane Rizzoliová, která před časem dopadla sériového vraha proslulého zneužíváním chirurgických nástrojů, jenž si odpykává trest ve vězení s nejpřísnější ostrahou. V současnosti sužuje město řada vražd manželských párů, při nichž způsob provedení ukazuje právě na vězněného "chirurga". Při práci na případu Jane bojuje s vlastními děsivými vzpomínkami, navíc musí neustále překonávat nedůvěru svých kolegů a vyřešení záhady se zdá být v nedohlednu, třebaže se do věci vložil i agent FBI se zvláštními informacemi. Závěrečná konfrontace s vrahem hrdinku málem stojí život, dovolí jí však konečně odhalit šokují pozadí celé záležitosti. Rutinovaně napsaná knížka udržuje čtenářovu pozornost do poslední stránky.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize