Obsah: Čas tajných přání

Kapce je dvanáct, když se s rodiči přestěhuje na Malou Stranu. Zvědavě prozkoumává své nové okolí a seznamuje se s jeho obyvateli. Jsou to svérázné postavy se zajímavými osudy, které dívku vzrušují a někdy jí tak trochu nahánějí strach. Spřátelí se se svou novou spolužačkou Terezou toužící po herecké dráze, pozná i Radka, který se pyšní podivnou, originální sbírkou a v jehož přítomnosti poprvé pocítí zvláštní, ne nepříjemné šimrání v břiše. Že by první láska? Ale v Kapčině životě je tolik jiných věcí, o nichž musí přemýšlet, mimo jiné i neutěšená politická situace zasahující do života tatínka i celé rodiny. S pomocí přátel, vrozeného optimismu a v neposlední řadě tajemných schodů, které dokážou plnit skrytá přání, se však Kapka přes všechny problémy dostane.
Kniha byla oceněna Německou cenou za literaturu pro děti a mládež 1989, českou literární cenou Zlatá stuha 1992 a dostala se na Seznam nejlepších dětských knih za rok 1989 v USA.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize