Obsah: Děti Prstence

Čtvrtá kniha série Prstenec.

Děti prstence jsou dalším pokračování jedné z nejslavnějších ság sci-fi literatury. Patří mezi ústřední díla takzvané nové vlny sci-fi, která vznikla ve Spojených státech koncem šedesátých a na počátku sedmdesátých let minulého století. Je to další z příběhů o Prstenci, umělé stavbě obklopující vzdálené hvězdy, která je domovem trilionů různých druhů obyvatel a oplývá zázraky techniky. Cestovatel ze Země Louise Wu, účastník výpravy na Prstenec, je zapleten do meziplanetárních intrik, v nichž válka a nová smrtící zbraň v rukou nepřátel hrozí roztrhat Prstenec navždy na kusy. Osud vložil budoucnost Prstence do rukou několika jeho potomků potí, co první bomba prorazí jejich domov a atmosféra Prstence z něj začne unikat. A ti musí sehrát nebezpečnou hru, aby zachránili obyvatelstvo Prstence a vůbec jeho existenci.

Zdroj: Anotace z knihy Děti Prstence
Dnes je 20.04.2024