Obsah: 7 x Tennessee Williams

V knížce zařazené aktovky amerického dramatika, pevně zakotveného i na našich divadelních scénách, vznikly vesměs v době jeho dramatických začátků, ale mají už všechny znaky jeho pozdějších vrcholných her. Stejně jako ony nechtějí řešit psychologické problémy jedince, ale snaží se na příběhu několika lidí dobrat se pravdy lidského zážitku, ukázat, že nejsou "ani ničemové, ani hrdinové, nýbrž jen cesty a scestí, kterými se ubírají lidé".

Obsahuje: Podivný příběh jedné lásky -- Dům na zbourání -- Autodafé -- 27 vagónů bavlny -- Milostný dopis lorda Byrona -- Mluv ke mně jako déšť-- -- Cosi nevysloveného
Originální název: Strangest kind of romance, This property is condemned,   Auto-Da-Fé, 27 wagons full of cotton, Lord Byron’s love letter, Talk to me like the rain, Something unspoken
verše přebásnil Jiří Valja ; doslov Jindřich Černý

Vytvořil: janajau