Obsah: Blondýnka

Stylizovaný fiktivní životopis americké filmové hvězdy Marilyn Monroe. Na 700 stranách rozsáhlého románu postupně poznáváme proslulou hollywoodskou star: její smutné dětství a dospívání, budování kariéry i pobyt na vrcholu slávy, nejednoznačné vztahy k vlivným mužům. Kniha v žádném případě není klasickým životopisem, biografická fakta jsou upravena nebo jen naznačena, některé význačné osobnosti nejsou uvedeny plným jménem. Pozornost je soustředěna především na psychologii nevyrovnané a přecitlivělé Normy Jeane, pozdější Marilyn, na její osobní pocity a pohnutý osud. Autorka vytvořila osobitý psychologicko-poetický portrét vnitřního světa oslnivé blondýnky, klesající pod tíhou vlastního mýtu a nemilosrdně zraňované svou psychickou labilitou i nepochopením okolí.
Monroe, Marilyn,  1926-1962
Vytvořil: janajau