Obsah: Malinkatý kretén

Malinkatý kretén aneb "Od šoku k šoku na věčné čas a nikdy jinak. "*
Vyprávěčka románu a její skotští teriéři - řada nepředvídatelných komických dobrodružství... .
Humoristický román, v němž dva skotští teriéři Andrýsek a Ronánek přesvědčují dámu středního věku, že i po rozvodu může být život báječný a vzrušující.
Vypravěčka románu Ela hned v úvodu knihy šokuje svého manžela, když jeho návrh na rozvod přijme s bohorovným klidem a okamžitě si začne plánovat život podle svého. Nečekané maléry, průšvihy a katastrofy, které život přináší, se líbí především Ronánkovi, který se díky své imunitě vůči jakékoliv výchově vysloužil přezdívku Malinkatý kretén. Jeho reakce na různé rodinné a společenské události jsou tak svérázné, že se často poštěká nejen se svým bráchou Andrýskem, ale i s Elou. Nejpůsobivější nadsázka celého románu tkví v tom, že se Ela umí se svými psy sice dohovořit, to však neznamená, že se s nimi shodne.
Rozmanité příhody této trojice i dalších postav spojuje typický vypravěčský humor Zdeny Frýbové, který se již tolikrát získal srdce čtenářů.
Vytvořil: lebroka
Zdroj: anotace ke knize