Obsah: S nejčistšími úmysly

Druhá kniha série Simon Serrailler.

Neznámá osoba unese malého chlapce, který čeká před domem rodičů na odvoz do školy. Událost otřese celým Laffertonem, obzvlášť poté, co se ukáže, že se nejedná o jediný a pravděpodobně ani o poslední případ únosu dítěte. Začíná tvrdý a nelítostný boj o čas s pachatelem, který je odhodlaný zajít až do krajností.
Jak je u detektivních románů Susan Hillové obvyklé, nejde jen o detektivku s jednoduchou zápletkou a řešením, ale o mnohovrstevnatý napínavý román s dokonale vykreslenými postavami a prostředím typického anglického města. V hlavní roli vystupuje nepřístupný šéfinspektor Simon Serailler. Kromě pátrání je nucen řešit i ryze soukromé problémy, když se jeho postižená, ale milovaná sestra ocitne na hranici mezi životem a smrtí. Navíc se stále ještě nevyrovnal s tragickou ztrátou Freyi Graffhamové, zavražděné při honbě za sériovým vrahem, a přitom zjišťuje, že se proti své vůli stal objektem intenzivního zájmu další ženy.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize