Obsah: Tajemství

„Já si píšu deník, “ řekla Zlata.
„Já taky, “ přiznala se Indie a hned zrudla.
„Holky, holky! “ zavrtěla hlavou babička. „Já si teda deník nepíšu. Nemám v úmyslu se někomu svěřovat se svejma tajnostma. “

Indie žije ve velkém přepychovém domě s matkou, s níž si vůbec nerozumí, a s otcem, který je v poslední době nějak nervózní a roztržitý. Indie si po vzoru svého idolu, Anny Frankové, píše deník plný tajemství, odehrávajících se u nich doma, a cítí se osaměle.
Zlata žije se svou babičkou, kterou miluje, v panelákovém bytě na sídlišti. Bojí se totiž vrátit ke své matce a jejímu násilnickému partnerovi. Její deník byl původně Slabikářem mučících nástrojů na Terryho, matčina posledního přítele.
Při náhodném setkání přeskočí mezi dívkami jiskra opravdového přátelství. Když musí Zlata utéct z domova, napadne Indii, že by se u ní Zlata mohla ukrýt – jako se za války ukrývala Anna Franková. A tak vznikne jejich největší společné tajemství.

„Wilsonová píše jako dítě, a děti se také v jejích postavách neustále poznávají. Způsob podání je bezchybný, námětem jsou problémy, jimž musí čelit mnoho dětí, a zápletky se rozuzlují s klasickou jednoduchostí… křehké umění skrývá nátěr nevyumělkovanosti, a někdo tomu může říkat genialita. “ Daily Telegraph
Vytvořil: Mythala
Upravil: janajau
Zdroj: www.bbart.cz
Dnes je 06.06.2023
Před 50 lety se narodil(a) Rothfuss Patrick
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno