Obsah: Kniha mrtvých

Newyorské přírodopisné muzeum obdrží poštou svou vzácnou sbírku drahokamů - rozdrcenou na prach. Diogenes, který diamanty v románu Tanec smrti ukradl, tak dává o sobě vědět a provokuje. Aby muzeum získalo zpátky důvěru veřejnosti, oddělení pro styk s veřejností po horčném jednání naplánuje impozantní a extravagantní projekt. Jako nejlepší nápad se zdá znovu otevřít egyptskou Senefovu hrobku, která byla ve 30. letech 20. století přístupná veřejnosti a později uzavřena, aby udělala místo tunelu metra. Egyptskou hrobku kdysi objevili členové Napoleonovy armády, potom se jí zmocnili Britové, nakonec ji koupil Wiliam C. Spragg a dopravil do muzea. Celý komplex byl umístěn do suterénu. Avšak muzeum má své temné tajemství - hrobka je prokleta. Byla zazděna, aby se utajila řada bizarních úmrtí. Nyní Nora Kellyová vede ohromující expedici do suterénu, aby odhalila pozůstatek minulosti. Když hrobku otevřou, kletba se uvolní a lidé umírají. Mezitím D´Agosta, Eli Glinn, Constance a Proctor připravují brilantní útěk - chtějí dostat Pendergasta na svobodu z vězení Herkmoor.

ROMÁN KNIHA MRTVÝCH VOLNĚ NAVAZUJE NA DVĚ PŘEDEŠLÉ KNIHY PRESTONA A CHILDA PEKELNÁ SÍRA A TANEC SMRTI.
Vytvořil: jituska_x
Zdroj: obal knihy