Obsah: Bezmoc

Dean Koontz předkládá další ze svých jedinečných thrillerů vyznačujících se vybroušeným literárním stylem a mimořádně živým dialogem.
Hrdina jeho nové knihy, příjemný, úspěšný otec rodiny, je zatažen do souboje s nepřítelem, plným neuvěřitelné zloby a nevraživosti. Autor bestsellerů Cullen „Cubby“ Greenwich je šťastný muž a je si toho dobře vědom. Vede spokojený život se ženou Penny, autorkou a ilustrátorkou dětských knih, kterou nade vše miluje. Mají spolu šestiletého chlapce Mila stiženého pořádnou dávkou geniality, kterému přezdívají „Bubáček“, a jejich domácnost doplňuje ještě psí kříženec Lassie. Cubby ví, že nesmí dopustit, aby si svůj šťastný domov nechal zničit jednou negativní recenzí, i když jejím autorem je obávaný a poněkud obskurní kritik Sherman Waxx. Přesto to však udělá a navštíví restauraci, kam Waxx pravidelně chodí. Chce spatřit toho, jehož nelítostný odsudek může rozhodnout o jeho bytí a nebytí. Cubby je zděšen, když zjistí, co se skrývá za maskou sveřepého literárního kritika. Nepočítá ani s hrůzami, jež následují po vcelku nevinném setkání v restauraci. Waxx rád kritizuje, sám ale kritiku nepřijímá. A dokáže zle naložit s těmi, kdo mu zkříží cestu. Následuje zoufalý, nelítostný souboj s psychopatem, který usiluje o víc než jen o to, aby Cubbymu zničil život, a spisovatel poprvé v životě zažívá absolutní pocit bezmoci.
Vytvořil: svejk007
Dnes je 18.04.2024