Obsah: Temný odstín modři

První kniha série Alex Mavros.

Idylický ostrůvek Trigono skrývá mnohá tajemství. V labyrintech jeskyní, které za druhé světové války poskytly úkryt páru tragických milenců, už celá staletí spočívají starověké sochy nesmírné ceny. Nyní se však jeskyně stávají jevištěm odporných zločinů.
Na ostrově se ztratila americká turistka Rosa Ozalová a její bratr Alexe Mavrose najal, aby ji našel. Napůl Řek a napůl Skot Mavros má všechny předpoklady k tomu, aby mohl úspěšně předstírat obyčejného výletníka. Brzy však zjišťuje, že spousta dění zůstává očím vnějšího pozorovatele skrytá. V rybářských sítích se na výletě lodí utopí pár místních mladých lidí, ostrov předčasně a bez rozloučení opustila britská novinářka a ani zde žijící milionář a donátor muzea starověkého umění nemá zřejmě čisté svědomí. A v modrých vodách, které ostrůvek obklopují, se odehrává spousta podezřelých obchodů.
Aby zabránil opakování hrůzného zločinu, musí se Alex Mavros dostat za bíle natřené zdi mlčení a odkrýt důsledky nenávisti, která ostrov stravuje po řadu generací.
Vytvořil: Tomcek
Upravil: janajau
Zdroj: Anotace z knihy Temný odstín modři
Dnes je 30.01.2023
Před 88 lety se narodil(a) Brautigan Richard
Copyright © Knihovnicka.net | Created by puktom.cz
Šíření obsahu serveru Knihovnicka.net je bez písemného souhlasu autorů zakázáno