Obsah: Světla je vždycky víc

Sbírka lyrické duchovní poezie. Krátké básně na rozhraní intimní poezie a křesťanské lyriky, psané většinou formou klasického verše s jednoduchým rýmovým aparátem.
"Sbírka je rozdělena do 7 částí, nebo spíše tématických okruhů:
   Jak napovídá již název z první části (verše: Nakloň se hlouběji, Vypusť své černé psy, To jsi Ty a další) jsou vlastně modlitbami a meditací. K veršům oddílu nazvaného „Cesta na sever“ mne inspirovaly ony tajuplné „bílé noci“ na severu Evropy. Třetího oddíl má trochu záhadný názvem název „Timšel“. Znamená to „můžeš“ a vypráví o různých možnostech, kterých jsme v životě využili nebo nevyužili, ačkoli jsme měli dveře Dokořán. I když už dávno nejsme malí, stále jsme na cestě „Za pokladem“. O různých osudech žen inspirovaných historií vypráví oddíl nazvaný „Cesty žen“. A můj pohled na „ženský úděl“, vztahy, rodinu i další problémy dneška čtenář najde ve „Třech básních v próze“. "
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace + http://www.husiti.cz/dialognaceste/