Obsah: Dobrá země

První díl trilogie (Dobrá země, Synové, Rozdělený dům) americké spisovatelky, laureátky Nobelovy ceny, vyprávějící o životě Číny. Román, jehož námětem jsou čínské rolnické masy a jejich sociální otázka, byl ve třicátých letech bestsellerem a byl poctěn Pulitzerovou cenou. J. Průšek v doslovu říká: "Kniha objevila pro evropského čtenáře život a charakter téměř třetiny obyvatel světa. Nynější význam knihy vidím především v tom, že nám velmi ostře a naprosto věrně staví před oči situaci, jež byla půdou, na níž se všechny ty zvraty odehrály, a která nepochybně dosud rozhodujícím způsobem určuje mentální habitus nejpočetnější a značně jednolité masy na světě, největší to síly, jaká se kdy v dějinách dala do pohybu ... "

Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize