Obsah: Buď mojí mamkou

Při autohavárii přišla zdravotní sestra Alena o manžela i šestiletou dcerku. Změnila bydliště a v poklidu žije v nájemním domě do doby, než se do přízemního bytu nastěhuje pár s devítiletou Adélkou.
Zádumčivá Adélka vyhledává Aleninu společnost. Alena se náklonnosti k dívce brání, namlouvá si, že probouzejícími se sympatiemi zrazuje zesnulou dcerku.
Adélčina matka a její druh vedou bujný společenský život, vtahují do něj i Adélku. Podezření, že děvčátko se stává závislé na alkoholu, se potvrzuje.
Partner Adélčiny matky je zadržen, zarímco matka s Adélkou z místa bydliště utíkají.
Nad Adélkou visí hrozba umístění v dětském domově.
Nový psychologický román nelíčí pouze osud jedné rodiny, ale zobrazuje neuspořádané vztahy mezi dětmi a rodiči všech společenských vrstev.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize