Obsah: Když machři mají IQ tykve

Do třinácti let žila Zuzka se sestrou a rodiči na osamělém statku. Otci se v hospodaření nedaří. , stěhuje se s rodinou do Brna. Zuzka nastupuje do tercie víceletého gymnazia. Ve škole se setkává s novým druhem psychické šikany - studenti movitých rodičů si berou na mušku žáky ze sociálně slabších rodin. Nutí je, aby se oblékali do značkových oděvů a žili stylem na vysoké noze. Pro Zuzku, stejně jako pro většinu spolužáků, se stává školní docházka noční můrou. Ze začarovaného kruhu není úniku díky konexím a úplatkářství panujícím mezi profesory a rodiči.
Vyšetřováním náhodného přepadení korupční skandál praskne. Mohlo by tedy nastat klidné údobí. Jenže Zuzce jako by se smůla přilepila na paty.
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize
Dnes je 23.04.2024
Před 133 lety se narodil(a) Field T.R.