Obsah: Putování pod koňskou plachtou

Prázdninový příběh pro milovnice koní. Rodiče dvanáctileté Zuzky a jejího osmnáctiletého bratra Štefana odjeli na delší rodinnou návštěvu do zahraničí. Štefan se toho rozhodne využít a tajně naplánuje dobrodružnou cestu z jejich jihomoravské vesničky až na druhý konec republiky, kde žijí jejich prarodiče. Pojede na voze vlastní výroby, taženém jejich dvěma kobylkami, bude se co nejvíc vyhýbat obydleným místům a možná se nakonec bude moci ucházet o zápis do Guinessovy knihy rekordů. Jeho plán rozhodně nepočítá se sestřinou účastí. Když ale Zuzka vypátrá, co Štefan chystá, je rozhodnuto. Buďto pojedou oba, nebo Štefan nedostane ke svému vozu Zuzčinu kobylku Otylku. A tak začne jejich velké putování...
Vytvořil: janajau
Zdroj: anotace ke knize