Obsah: Mučená hvězda

První kniha série Jorj X. McKie.
Tajemní tvorové Calebanové, kteří zprostředkovávají okamžitý meziplanetární transport pro ostatní druhy senzitivních bytostí, se náhle začnou záhadně vytrácet. Zbývá poslední Caleban. Jestliže ten zemře, veškerý inteligentní život zahyne s ním. A tohoto Calebana navíc krutě mučí dvojice psychopatů usilujících o ovládnutí vesmíru. Agent Úřadu pro sabotáž McKie se pokouší o jeho záchranu, ale nezbývá mu mnoho času. Největší překážkou je však samotná komunikace s Calebanem, který vnímá náš svět úplně jinak a dorozumět se s ním je takřka nemožné. Tak začíná román Franka Herberta, odehrávající se v daleké budoucnosti, v dalekých galaxiích, kde žijí nejrůznější druhy bytostí často bizarních tvarů a podob, a který předznamenává slavnou Dunu.
Zdroj: Anotace z knihy Mučená hvězda
Dnes je 20.04.2024